i love you three

I wish I was special

Лебеді, вам в живіт не холодно?

Previous Entry Поділитися Next Entry
За шо я люблю / не люблю Польщу
curly
val_tereshkova
Наразі буде узагальнене враження на основі Вроцлава, здебільшого.

Люблю за то, що:

1. У всіх автобусах і трамваях міського сполучення є екрани, на яких видно, яка наступна зупинка, яка остання зупинка, яка година і дата і, навіть, у кого цього дня іменини. На кожній зупинці є зручний розклад всіх видів транспорту, що мають таку зупинку, включно із суботами, неділями і винятками.

2. Нічні автобуси курсують у всі напрямки до 5-ї ранку, коли починають ходити перші трамваї.

3. В гуртожитки їхні мешканці вертаються у будь-який зручний для них час, не пояснюючи при цьому нічого і не виправдовуючись за те, що вони молоді і хочуть гуляти.
Також, гуртожитки чисті і охайні, з усіма потрібними для здорового життя умовами, включно зі справними ліфтами (множина), пральнею і сушарнею.

4. У Польщі на вулицях три типи людей: пішоходи, водії авто і водії велосипедів, для яких є спеціальні велодоріжки та світлофори. Вони мають право на пересування зручним для них способом і їх (нас ;)) поважають.

5. Майже всі молоді люди та багато людей інших категорій віку вільно спілкуються англійською мовою на різні теми. 
Вроцлав привітний для поляків і іноземців зібраннями, присвяченими випиванню пива і розмовам іноземними мовами. За три місяці, поки я тут живу, я дізналася про англійські зібрання в понеділок і четвер, російські в понеділок, французькі в четвер та італійські в неділю.
До речі, з людьми, з якими я познайомилась на Inglish Beer, ми вже їздили в гори в Чехію, були на костюмованій вечірці, ходили кататися на ковзанах і зустрічаємо разом цей Новий Рік. 

6. Ліфти на усіх поверхах, крім крайніх, мають дві кнопки виклику – вверх і вниз.
 
7. Навіть на забитому районі в магазинчику, що нагадує «ларьок на Стасюка», можна розрахуватися картою. Як, власне, і на вокзалах.

8. На дискотеках можна почути і потанцювати під дуже різну музику, дуже. Ось у п,ятницю, до прикладу, були у клубі «Czarny kot». Вашій увазі пропонуються назви перших 5и пісень, які мені згадалися:

1) The Beatles – Twist and Shout;

2) Village People – YMCA (танцювали з усіма рухами, як положено, не соромлячись);

3) якась польська рокова пісенька, хороша дуже, ритмічна;

4) Michael Jackson – All I Wanna Say Is That They Don’t Really Care About Us

5) Black Eyed Peas – Don’t Lie.
 
9. Квиток на потяг дійсний 24 години.
 
10. Квиток на потяг можна купити в потязі. Квиток на трамвай можна купити в трамваї. Розраховуючись картою.

11. По всьому місту є великі стенди-мапи, із написом великими літерами і стрілкою «You are here».
 
12. Є такі сайти для кожного міста, де просто вибираєш дату – і бачиш, що, де і о котрій годині цікавого робиться. Здебільшого, події ше поділені на категорії (музика, кіно, мистецтво, література, театр, спорт і т.д.).
 
13. Коли особа користується банкоматом, наступна в черзі особа стоїть на розумній відстані від 1-ї і не дихає їй в шию, намагаючись роздивитися символи на екрані.

І, продовжуючи тему банкоматів, 

Не люблю за то, що:

1. За перевірку стану рахунку в банкоматі, щоразу з балансу знімається ≈ 1.50 PLN, тобто близько 4х гривень. За лишень тільки СТАН рахунку! На щастя, за видачу готівки платити не треба. 
 
Ваше завдання з,єднати малюнок з одним із пунктів, перечислених вище,
Наприклад: 2 – С. Не усі пункти мають пару. Успіху!A


B


C


D


E


F


G


H


I


Отакот

продовження знайдете тут

?

Log in

No account? Create an account